Warsztaty Adobe Lightroom 5 – tajemnice cyfrowej ciemni, czyli jak ogarnąć 1000 suwaczków i zacząć sprawnie obrabiać zdjęcia oraz jeszcze więcej…

warsztaty Adobe Lightroom 5

Zapraszam na 2-dniowe warsztaty wprowadzające w tajniki współczesnej cyfrowej ciemni – Adobe Lightroom – programu stworzonego przez fotografów dla fotografów. W chwili obecnej jest to jeden z najlepszych programów do obróbki zdjęć wzbogacony o dodatkowe moduły, pozwalające zająć się swoimi kolekcjami zdjęć kompleksowo.

Mam kilkunastoletnie doświadczenie jako fotograf i pracuję z Lightroomem od samego początku jego powstania (byłem testerem jeszcze wersji beta). W chwili obecnej jest to moje podstawowe narzędzie do obróbki cyfrowych negatywów, a w połączeniu z Photoshopem daje efekty, jakie można zobaczyć na moich stronach. Wielu zawodowych fotografów opiera się tylko na programie Lightroom, używając Photoshopa jedynie do bardziej skomplikowanych prac na warstwach, i daje to znakomite rezultaty.

Wielu znajomych i Klientów, dla których robiłem sesje, pytało o warsztaty „obróbkowe” – dlatego już czas podzielić się wiedzą i doświadczeniem również w tym względzie.

Dla kogo?

Warsztaty przeznaczone są dla średniozaawansowanych i zaawansowanych fotografów, pragnących zacząć pracę i obróbkę swoich zdjęć w programie Adobe Lightroom 5 oraz udoskonalić swój warsztat obróbkowy. Potrzebna jest podstawowa znajomość zasad fotografowania i pojęć z nim związanych. Będzie można poznać jak szybko i łatwo wykonać retusz lub dodać różne efekty. Poznamy sztuczki i triki zawodowców. Zobaczymy jak mogą wyglądać nasze zdjęcia przed i po edycji. Czyli w krótkim czasie poznamy większość funkcji i opanujemy warsztat pracy z programem Lightroom 5, co pozwoli zacząć w efektywnie pracować przy jego pomocy nad naszymi kolekcjami zdjęć.

Kiedy?

Warsztaty odbędą się w Lublinie, w dniach 21-22 marca 2014 (piątek po południu – godz. 16.00-20.00 i cała sobota – 9.00 – 18.00 czyli 12 godz. efektywnej pracy nie wliczając przerwy na posiłek). Dokładne miejsce będzie podane w najbliższym czasie – trwają jeszcze rozmowy. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona – 12, więc liczy się kolejność zgłoszeń.

Za ile?

Koszt warsztatów to 460 zł – w tym gorące i zimne napoje, drobny poczęstunek i obiad w sobotę. Rezerwacja terminu następuje po wpłacie należności na konto (podane niżej).

Rezygnacja z warsztatów może nastąpić maksymalnie na tydzień przed ich rozpoczęciem. Po tym czasie potrącona zostanie połowa wpłaty, w terminie krótszym niż 3 dni  – wtedy potrącona będzie całość wpłaty. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów – wpłaty w takim przypadku zostają zwrócone w całości. Wystawiamy rachunki zaświadczenia o ukończeniu kursu.

Wymagania techniczne

Własny laptop z możliwością zainstalowania programu. Minimalne wymagania sprzętowe: Windows, DirectX 10, 2GB RAM (zalecane 4GB), 2GB wolnego miejsca na dysku, wyświetlacz o rozdzielczości min. 1024×768. 30 dniową wersję demonstracyjną można ściągnąć ze strony www.adobe.com lub dostać przed zajęciami.

Zapisy i bliższe informacje

Zapisy i rezerwacja miejsca na warsztatach następuje wyłącznie po przedpłacie całej kwoty na konto (na życzenie wystawiam rachunek):

05 1140 2017 0000 4302 0319 0550
Paweł Kaniuk Fotografia
20-223 Lublin
ul. Dożynkowa 21A/2

UWAGA: W tytule wpłaty proszę napisać „WARSZTATY Lightroom – marzec” oraz swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon i e-mail).

Więcej informacji wkrótce na FB oraz drogą telefoniczną lub mailową u prowadzącego warsztaty:

Paweł Kaniuk – Fotograf
tel. 502 362 522
warsztaty@pawelkaniuk.pl

Zapraszam!

Szczegółowy program zajęć

Piątek (dzień pierwszy) 16.00-20.00

1. Wprowadzenie

2. Format RAW – zalety i konsekwencje używania formatu RAW

3. Instalowanie i podstawowe ustawienia programu Adobe Lightroom – optymalne ustawienia i dostosowanie ich do własnych potrzeb.

4. Omówienie modułów Adobe Lightroom:

  • moduł Library (katalogowanie i zarządzaniu biblioteką zdjęć)
    – omawiane będą zagadnienia: importowanie zdjęć, tryby importu, zarządzanie importem, kopie zapasowe, zmiana nazw, tagowanie, metadane, wprowadzenie korekcji na poziomie importu, tworzenie biblioteki zdjęć, tworzymy pierwsze presety (import zdjęć do Lightrooma)
    –selekcja zdjęć, sposoby i technik selekcji, używanie filtrów
    – podstawowe korekcje zdjęć
  • moduł Develop – obróbka RAW – temu modułowi poświęcimy najwięcej czasu, szczególnie drugiego dnia zajęć
    – omówienie interfejsu, dostępnej funkcjonalności i narzędzi
    – pierwsze, podstawowe korekcje zdjęć – moduł Basic, kopiowanie i wklejanie nastaw, synchronizacja i przetwarzanie wielu zdjęć
  • moduł Map – geotagowanie
  • moduł Book – skład fotoalbumów
  • moduł Slideshow – pokaz slajdów
  • moduł Print – drukowanie
  • moduł Web – publikacja galerii w Internecie

Sobota  (dzień drugi) 9.00-18.00

Moduł Develop:

  • korekcje podstawowe: kadrowanie, prostowanie horyzontów
  • krzywe tonalne
  • tonowanie zdjęć
  • korekcje kolorystyczne oraz konwersje do B&W
  • wyostrzanie zdjęć, usuwanie szumów cyfrowych
  • efekty: winieta, ziarno…
  • korekcje obiektywów, zarządzanie przetwarzaniem zdjęć
  • korekcje zaawansowane: pędzle korekcyjne, usuwanie niechcianych elementów zdjęcia, gradienty
  • PRESETY – automatyzacja pracy
  • integracja z programem Photoshop lub Photoshop Elements
  • eksportowanie zdjęć, dodawanie  podpisu (watermark), presety

Omówienie pozostałych modułów: Print, Slideshow, Web, Map i Books, jednak na warsztatach skupimy się głównie na modułach: Library oraz Develop.

Pytania i dzielenie się doświadczeniem możliwe podczas całych warsztatów.

Poprzedni artykułCiepła sesja portretowa, buduarowa – propozycja na prezent walentynkowy
Następny artykuł8 marca – sesja zdjęciowa najlepszym prezentem dla kobiety

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj