Zapraszam na warsztaty dla mamy i taty z podstaw fotografowania – czyli jak wyjść poza automatykę aparatu oraz podstaw filmowania lustrzanką cyfrową.

warsztaty-reklama

Warsztaty będą tak naprawdę dwa – można wziąć udział tylko w jednym wybranym lub w obu. Kurs będzie składał się z 2 części: 1 dzień podstawy fotografowania – prowadzący Paweł Kaniuk i drugi dzień – podstawy filmowania lustrzanką – prowadzący Staszek Pliszko. Każdego dnia (21 i 28 marca) odbędą się dwa kursy równolegle, więc Ci, którzy zechcą wziąć udział w obu, muszą poświęcić na to dwa weekendy.

Co będzie na kursie z podstaw fotografowania?

 • photographero sztuce fotografowania z elementami fotografii dziecięcej,
 • o podstawach fotografowania i obsługi swojego aparatu (nie koniecznie lustrzanki), czyli jak wyjść poza automatykę aparatu i świadomie wykorzystywać jego możliwości: przysłona, szybkość migawki, czułość ISO, głębia ostrości, używanie trybów tematycznych),
 • o metodach pomiaru światła, ustawiania ostrości i wiele praktycznych wskazówek o fotografowaniu,
 • o różnych rodzajach obiektywów i dodatków przydatnych podczas fotografowania,
 • o świetle w fotografii, czyli jak je okiełznać i wykorzystać świadomie do własnych celów,
 • podstawy kompozycji i sztuka kadrowania,
 • o emocjach na fotografiach – jak je sprowokować i jak je uchwycić,
 • praktycznie o tym, jak fotografować dzieci: od niemowlaka, malucha, przedszkolaka, dziecko w wieku szkolnym, nastolatka oraz jak zrobić dobre zdjęcie rodzinne.

Oprócz teorii będzie też CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (może być z dzieckiem), będąca ćwiczeniem omawianych zagadnień oraz omówienie zrobionych zdjęć (trzeba mieć własny aparat, naładowane baterie i pustą kartę pamięci).

 • x_d10df581dowiemy się też jak kadrować,
 • jak zapanować potem nad swoim zbiorem fotografii, jak je katalogować i odpowiednio prezentować na komputerze, telewizorze lub na papierze
 • poznamy przydatne oprogramowanie (darmowe i płatne)
 • na koniec zastanowimy się nad możliwością zakupu lepszego sprzętu

Do każdego tematu będzie możliwość zadawania pytań!

A wszystko to ilustrowane ogromną ilością zdjęć, obrazujących poszczególne zagadnienia oraz praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami pod okiem doświadczonego fotografa.

Co zyskamy po kursie?

Ya-TAAHHHH-superman-costume-fly-flying-man-camera-light-snap-shot-stop-motion-white-cape-sheet-towel-pretend-super-hero1Uczestnictwo w weekendowym kursie sprawi, że Wasze fotografie zaczną wywoływać wśród znajomych efekt wow! Fotografowanie stanie się dla Was przyjemnością a oglądanie efektów swojej pracy będzie dawało satysfakcję. Zyskacie nieocenioną możliwość zatrzymywania na fotografiach ulotnych chwil z życia najbliższych. Wasze zdjęcia zaczną żyć i przekazywać prawdziwe emocje. Zrobienie dobrej fotografii nie będzie efektem przypadku lecz świadomego działania. Z tysięcy zdjęć przywożonych z ferii czy wakacji będziecie potrafili wybrać te najlepsze, stworzyć z nich interesującą galerię i kapitalny album, który z przyjemnością obejrzą Wasze dzieci oraz rodzina i przyjaciele.

Kiedy?

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 21 i 28 marca 2015 r. Zaczynamy punktualnie o 9.00 a kończymy około 16-17. Są jeszcze wolne miejsca.

Za ile?

Koszt to 250 zł od osoby za jeden dzień warsztatów. Warsztaty FOTO i VIDEO będą odbywać się równolegle w dwóch salach, aby osoby, które zechcą skorzystać z obu mogły to zrobić z tygodnia na tydzień.

Gdzie?

Zajęcia będą odbywać się w klimatycznej sali (z kominkiem) w centrum Lublina, przy ulicy Narutowicza. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę oraz drobny poczęstunek.

Zapisy i bliższe informacje

zena-super-fotograf

Zapisy i rezerwacja miejsca na warsztatach następuje wyłącznie po przedpłacie całej kwoty na konto:

05 1140 2017 0000 4302 0319 0550
Paweł Kaniuk Fotografia
20-223 Lublin
ul. Dożynkowa 21A/2

UWAGA: W tytule wpłaty proszę napisać „WARSZTATY FOTO lub VIDEO + data” oraz swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon i e-mail).

Więcej informacji drogą telefoniczną oraz mailową u prowadzącego warsztaty:

Paweł Kaniuk – Fotograf
tel. 502 362 522
warsztaty@pawelkaniuk.pl

Kilka informacji dotyczących warsztatów VIDEO prowadzonych przez Staszka Pliszko

Staszek Pliszko

Cały świat filmowy i fotograficzny rzucił się na lustrzanki jak na gorące bułeczki. Dostaliśmy do ręki urządzenie, które kosztuje nieporównywalnie mniejsze pieniądze od profesjonalnej kamery filmowej, a obraz jest do niej plastycznie zbliżony. Nic tylko kupić lustrzankę cyfrową, zebrać ekipę, nakręcić film i czekać na nominację do Oscara. Niestety, nie jest to takie proste.

 • Canon czy nikon a może coś innego?
 • Obiektywy – które wybrać i dlaczego?
 • Stabilizacja mechaniczna czy elektroniczna?
 • Z czym to się je – przysłona, ISO itp…
 • I wiele innych zagadnień … Szczegóły dla zainteresowanych na privie lub mailowo.

Zapraszamy!

Poprzedni artykułAnia i Rafał – ślub nad jeziorem
Następny artykułŚwietny prezent na Komunię – reportaż lub plener komunijny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj