Zdjęcia to jedno, ale ze zdjęć można wyczarować jeszcze wiele wspaniałych pamiątek, dzięki którym wspomnienia ożyją. Taką pamiątką jest fotoksiążka. Można ją oglądać kiedy się chce, bez konieczności włączania komputera, przenoszenia się do innego pokoju lub wyciągania komórki i katowania znajomych malutkim ekranem. Zdjęcia wyświetlane na telewizorze mają swój urok i mogą wyglądać imponująco – jeśli posiadamy odpowiednią ilość cali i mamy wyselekcjonowaną ilość najlepszych zdjęć, ale…

Fotoksiążka oddana w ręce przyjaciół czy znajomych będzie pretekstem do snucia ciekawych opowieści o naszych podróżach, bez konieczności zanudzania naszych gości, bo to oni zdecydują czy chcą dalej oglądać zdjęcia i słuchać o naszych wspomnień, czy też dadzą nam znać zamykając i odkładając książkę 🙂 Zdjęcia w takiej formie są też bardziej przyjazne, szczególnie ludziom starszym – przyzwyczajonym do takiej formy prezentacji zdjęć w albumie, a jednocześnie forma książki będzie czymś innym – bardziej nowoczesnym – niż tradycyjny album z wklejanymi zdjęciami.

Fotoksiążka jest formatu A4 w poziomie. Wydrukowana na najwyższej jakości, miękkim ale grubym papierze fotograficznym o gramaturze 200g/m2. Karty książki są szyte i klejone na grzbiecie, dlatego rozkładają się jak tradycyjne książki – dzięki temu książki są bardzo trwałe. Oprawiona jest w twardą, tekturową okładkę z dodatkową gąbką zwiększającą jej grubość oraz pokryta błyszczącym laminatem zapewniającym jej  dużą trwałość

W założeniach pierwotnych fotoksiążka miała mieć standardową ilość stron, ale tuż po rozpoczęciu pracy związanej z wyborem i kompozycją zdjęć wiedziałem, że jest to zdecydowanie za mało. Ilość pięknych miejsc, które odwiedziliśmy podczas naszej pielgrzymki i bardzo bogaty program spowodował, że po ogromnej selekcji wyszło 108 stron przepięknych wspomnień, pokazujących praktycznie wszystkie odwiedzone przez nas miejsca i najważniejsze momenty pielgrzymki. W takiej postaci może być uniwersalnym albumem dla każdego uczestnika Pielgrzymki do Ojca Pio. Koszt podstawowej wersji fotoksiążki wynosi 248 zł. Zapłacić można przelewem na telefon, osobiście lub przelewem na moje konto w MBanku: Paweł Kaniuk 10 1140 2004 0000 3602 8473 4659. Obowiązuje przedpłata do zamówionych fotoksiążek – po wpłacie zamawiam druk.

Pierwsze zamówienie

Podstawową wersję zamówiłem i wysłałem już do druku! Gdy książki będą już u mnie – powiadomię wszystkich zainteresowanych. Fotoksiążki (zarówno w wersji standardowej, jak i spersonalizowanej) można zamawiać w dowolnym czasie – bez ograniczeń – można zrobić sobie nawet prezent pod choinkę 😉

Projekt fotoksiążki jest do obejrzenia pod tym linkiem: projekt fotoksiążki >>>

projekt fotoksiążki
projekt fotoksiążki
okładka – przód
okładka – tył

Spersonalizowana fotoksiążka specjalnie dla Ciebie

Jest też opcja spersonalizowania książki pod siebie. Mogę zaprojektować książkę dla każdego, kto wybierze sobie sam zdjęcia, które chciałby mieś w swojej książce. Jak się do tego zabrać: Praktycznie wygląda to tak, że wybrane zdjęcia dostarczane są do mnie (dowolnym sposobem: mailem, WhatsApp-em, WeTransferem, na dysku USB). Z nich projektuję i wysyłam w wersji elektronicznej projekt fotoksiążki do akceptacji.

Możliwa jest też modyfikacja standardowej wersji fotoksiążki poprzez dołożenie do wybranych stron dodatkowych zdjęć, lub wymiana niektórych zdjęć na nowe – wybrane przez siebie i przesłane mi, jako dodatkowe zdjęcia. Po poprawkach i zmianach, które sugeruje mi zamawiający, przesyłam taki projekt do wglądu i gdy książka jest już ostatecznie zaakceptowana – dopiero wtedy trafia do produkcji.

Czas: Czasowo wygląda to tak, że projekt i poprawki trwają 2-5 dni roboczych, druk 3-4 dni robocze. Po tym czasie otrzymujemy swoją, spersonalizowaną, jedyną w swoim rodzaju fotoksiążkę. Cena: Całościowy koszt wyprodukowania takiej książki to: 100 zł projekt i poprawki + 248 zł druk 108 stron. Każde dodatkowe ponad standardowy projekt 4 strony kosztują dodatkowe 12 zł. Projekt jest kosztem jednorazowym, gdy chcemy wydrukować więcej egzemplarzy swojej fotoksiążki – płacimy już tylko za druk.

Jeśli ktoś będzie zainteresowany – proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny…

Linki do zebranych zdjęć

Dla przypomnienia podaję jeszcze linki do naszych zebranych zdjęć z poszczególnych dni na dysku Google:

Wyjazd w nocy

Dzień 1 – 13 kwietnia 2024 – sobota – Rudnik – Mariatrost – Tarvisio

00.15 podstawienie autokaru przy Parafii Św. Ojca Pio w Rudniku 00.30 przez Czechy i Austrię dotrzemy do Włoch. Po drodze nawiedzenie sanktuarium Mariatrost w Austrii – Bazyliki Matki Bożej Pocieszycielki. Msza święta. Przejazd do Włoch na nocleg do Tarvisio. Obiadokolacja.

Dzień 2 – 14 kwietnia 2024 – niedziela – Wenecja – Chioggia – Rimini

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Chioggi na piękny rejs barką po lagunie do Wenecji. Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Italii, Włosi mówią o niej  Serenissima. Zobaczymy m.in. Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Dzwonnicę – Campanillę i Most Rialto. Msza święta.  Czas wolny. Powrót barką do Chioggi. Przejazd do Rimini na nocleg i obiadokolację. Dla chętnych wieczorny spacer nad morzem.

Dzień 3 – 15 kwietnia 2024 – poniedziałek – Loreto – Manopello – San Giovani Rotondo

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Loreto. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Domu z Nazaretu. Zgodnie z tradycją to dom, w którym Maryja urodziła się, w którym doświadczyła zwiastowania i gdzie wychowywał się Pan Jezus w pierwszych latach. Wizyta na  cmentarzu Żołnierzy II Korpusu Polskiego pod dowództwem generała Władysława Andersa. Następnie zobaczymy słynny całun z  Manopello. Zakwaterowanie w San Giovanni Rotondo. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 4 – 16 kwietnia 2024 – wtorek – San Giovanni Rotondo – Monte Sant Angelo

Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Ojca Pio. Kościół antyczny, muzeum św. Ojca Pio wraz z celą świętego i krzyżem, pod którym dostał stygmaty. Nowa Bazylika Ojca Pio z grobem świętego. Msza Święta.  Przejazd do Monte Sant Angelo. Nawiedzenie groty Michała Archanioła. Degustacja regionalnych produktów Umbrii. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 – 17 kwietnia 2024 – środa – Orvieto

Śniadanie w hotelu. Tego dnia czeka nas nieco dłuższy przejazd  – do Orvieto (ok. 470 km), po drodze przerwy. Zobaczymy najpiękniejszą Katedrę w Umbrii, położoną na wzgórzu, której fasada lśni w słońcu. W katedrze znajdują się relikwie ciała i krwi Pańskiej z Bolseny. Kult przyczynił się do ustanowienia święta Bożego Ciała. Przejazd na nocleg i obiadokolację w okolice Asyżu.

Dzień 6 – 18 kwietnia 2024 – czwartek – Asyż – Siena – Chianti

Śniadanie w hotelu. Tego dnia odwiedzamy miejsca związane ze św. Franciszkiem. Zwiedzanie Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej i Porcunkuli, Bazylika św. Franciszka, modlitwa przy grobie świętego. Msza Święta. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Degustacja lokalnej oliwy, trufli, wędlin.  Przejazd do Sieny. Zwiedzanie domu św. Katarzyny. Spacer po mieście. Najsłynniejszy rynek Włoch, na którym odbywa się niesamowity wyścig Palio. Przejazd do regionu winnego Włoch – Chianti. Dla chętnych degustacja wina. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – 19 kwietnia 2024 – piątek – Padwa – Tarvisio

Śniadanie w hotelu. Przejazd do Padwy – renesansowego miasta, biskiego wielkim Polakom, w tym Janowi Zamoyskiemu. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego. Msza święta.  Wizyta na pięknym Prato della Valle. Przejazd do Tarvisio na nocleg. Obiadokolacja.

Dzień 8 – 20-21 kwietnia 2024 – sobota – Ołomuniec Rudnik 

Wczesne śniadanie w hotelu. Przejazd w stronę Polski, po drodze przejazd obok 😉 atrakcji w Ołomuńcu na terenie Czech.  Kolumna Trójcy Przenajświętszej, wpisana na listę UNESCO. Gotycki Ratusz miejski. Zegar astronomiczny. Dalsza jazda w stronę kraju. Kontynuacja przejazdu do domu. Przyjazd do Rudnika w godzinach nocnych.

Poprzedni artykułZdjęcia ze ślubu Joasi i Pawła