Zapraszam na warsztaty z podstaw fotografowania – czyli jak wyjść poza automatykę aparatu.

warsztaty z podstaw fotografowania

Dla kogo?

Najczęstszym powodem zakupu nowego aparatu są narodziny dziecka. Rodzice zaczynają robić wtedy setki, a niekiedy tysiące, zdjęć swoim maluszkom, z których większość jest do siebie bardzo podobna, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli już to zauważyliście u siebie, są to warsztaty dla Was!

Kurs pomyślany jest głównie dla rodziców pragnących w krótkim czasie nauczyć się robić lepsze zdjęcia swoim dzieciom, ale nie tylko! Jeśli macie nowy (lub mało do tej pory używany) aparat i nie za bardzo wiecie, jak wykorzystać większość jego możliwości, bo fotografujecie tylko na trybie zielonym. Jeśli nie zadowalają Was zwykłe „fotki” ze spacerów i z domowych uroczystości. Jeśli brakuje Wam wiedzy i doświadczenia w fotografowaniu w ogóle, a dzieci w szczególności, to warsztaty prowadzone przez zawodowego Fotografa Pawła Kaniuka są właśnie dla Was. Zdobyta wiedza przyda się zawsze: przed wyjazdem na ferie/wakacje/urlop, przed uroczystościami domowymi, szkolnymi itp., ale będzie też znakomitym początkiem długiej przygody z fotografią. Skok jakościowy wykonywanych po kursie fotografii – gwarantowany.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście i możliwość ciągłego, bezpośredniego kontaktu z prowadzącym – stąd ilość miejsc jest ograniczona (6 – max. 12 osób).warsztaty---zdjecie-w-tle-na-FB

Również średnio zaawansowani fotoamatorzy, a także ci, którzy chcą się zawodowo zajmować fotografią, będą bardzo zadowoleni po skończonym kursie. Przewidziane są kolejne edycje kursu, obejmujące bardziej szczegółowe zagadnienia fotografii a także podstawy obróbki zdjęć w programie graficznych Adobe Lightroom. Wszystkich chętnych na kurs z Lightrooma prszę o kontakt mailowy.

Zapraszam również młodzież – osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Co będzie na kursie?

 • o sztuce fotografowania z elementami fotografii dziecięcej
 • o podstawach fotografowania i obsługi swojego aparatu (nie koniecznie lustrzanki), czyli jak wyjść poza automatykę aparatu i świadomie wykorzystywać jego możliwości: przysłona, szybkość migawki, czułość ISO, głębia ostrości, używanie trybów tematycznych)
 • o metodach pomiaru światła, ustawiania ostrości i wiele praktycznych wskazówek o fotografowaniu
 • o różnych rodzajach obiektywów i dodatków przydatnych podczas fotografowania
 • o świetle w fotografii, czyli jak je okiełznać i wykorzystać świadomie do własnych celów
 • podstawy kompozycji i sztuka kadrowania
 • o emocjach na fotografiach – jak je sprowokować i jak je uchwycić
 • praktycznie o tym, jak fotografować dzieci: od niemowlaka, malucha, przedszkolaka, dziecko w wieku szkolnym, nastolatka oraz jak zrobić dobre zdjęcie rodzinne

Oprócz teorii będzie też CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (może być z dzieckiem), będąca ćwiczeniem omawianych zagadnień oraz omówienie zrobionych zdjęć (trzeba mieć własny aparat, naładowane baterie i pustą kartę pamięci).

 • dowiemy się też jak kadrować,
 • jak zapanować potem nad swoim zbiorem fotografii, jak je katalogować i odpowiednio prezentować na komputerze, telewizorze lub na papierze
 • poznamy przydatne oprogramowanie (darmowe i płatne)
 • na koniec zastanowimy się nad możliwością zakupu lepszego sprzętu

Do każdego tematu będzie możliwość zadawania pytań!

A wszystko to ilustrowane ogromną ilością zdjęć, obrazujących poszczególne zagadnienia oraz praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami pod okiem doświadczonego fotografa.

Co zyskamy po kursie?

Uczestnictwo w weekendowym kursie sprawi, że Wasze fotografie zaczną wywoływać wśród znajomych efekt wow! Fotografowanie stanie się dla Was przyjemnością a oglądanie efektów swojej pracy będzie dawało satysfakcję. Zyskacie nieocenioną możliwość zatrzymywania na fotografiach ulotnych chwil z życia najbliższych. Wasze zdjęcia zaczną żyć i przekazywać prawdziwe emocje. Zrobienie dobrej fotografii nie będzie efektem przypadku lecz świadomego działania. Z tysięcy zdjęć przywożonych z ferii czy wakacji będziecie potrafili wybrać te najlepsze, stworzyć z nich interesującą galerię i kapitalny album, który z przyjemnością obejrzą Wasze dzieci oraz rodzina i przyjaciele.warsztaty z podstaw fotografowania

Kiedy?

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się 15 lutego 2014 r. Zaczynamy punktualnie o 9.00 a kończymy około 16-17. Są jeszcze wolne miejsca. Następne edycje odbywać się będą w miarę zgłaszania kolejnych chętnych. Informacja będzie widoczna na blogu i stronach wejściowych www.fotopawelkaniuk.pl i www.fotograf-dzieci.pl oraz innych zaprzyjaźnionych stronach.

Za ile?

Koszt to 250 zł od osoby. Gdy w kursie będą chcieli wziąć udział oboje rodzice (lub małżeństwa) – druga osoba zapłaci tylko połowę ceny. Gdy rodzice zechcą uczestniczyć w kursie z dzieckiem – możliwe jest zorganizowanie profesjonalnej opieki (przy kilkorgu dzieciach dopłata będzie symboliczna).

Gdzie?

Zajęcia będą odbywać się w klimatycznej sali (z kominkiem) w centrum Lublina, przy ulicy Narutowicza lub w przedszkolu, które zgłosi chęć zorganizowania warsztatów w tym terminie (wszystkie szczegóły przesyłamy zainteresowanym mailem z potwierdzeniem zgłoszenia). Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę oraz drobny poczęstunek.

Możliwe są też warsztaty w innych miastach o ile zbierze się minimalna liczba chętnych – 6 osób. Cena powiększana jest wtedy jedynie o zwrot kosztów dojazdu.

Zapisy i bliższe informacje

Zapisy i rezerwacja miejsca na warsztatach następuje wyłącznie po przedpłacie całej kwoty na konto (na życzenie wystawiam rachunek):

05 1140 2017 0000 4302 0319 0550
Paweł Kaniuk Fotografia
20-223 Lublin
ul. Dożynkowa 21A/2

UWAGA: W tytule wpłaty proszę napisać „WARSZTATY – 15 luty” oraz swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon i e-mail). Nie zwracamy wpłat w przypadku nieobecności uczestnika na zajęciach.

Więcej informacji można uzyskać drogą telefoniczną oraz mailową u prowadzącego warsztaty

Paweł Kaniuk – Fotograf
tel. 502 362 522
warsztaty@pawelkaniuk.pl

Poprzedni artykułWielopokoleniowa sesja rodzinna
Następny artykułSesja niemowlęca Miłosza – zapowiedź

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj