Wraz z Hopla cafe zapraszamy na warsztaty z podstaw fotografowania – czyli jak robić lepsze zdjęcia dzieciom

warsztaty z podstaw fotografi, fotografowanie dziciDla kogo warsztaty z podstaw fotografowania?

Najczęstszym powodem zakupu nowego aparatu są narodziny dziecka. Rodzice zaczynają robić wtedy setki, a niekiedy tysiące, zdjęć swoim maluszkom, z których większość jest do siebie bardzo podobna, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli już to zauważyliście u siebie, są to warsztaty dla Was!

Warsztaty pomyślane są głównie dla rodziców pragnących w krótkim czasie nauczyć się robić lepsze zdjęcia swoim dzieciom, ale nie tylko! Jeśli macie nowy (lub mało do tej pory używany) aparat i nie za bardzo wiecie, jak wykorzystać większość jego możliwości, bo fotografujecie tylko na trybie zielonym. Jeśli nie zadowalają Was zwykłe „fotki” ze spacerów i z domowych uroczystości. Jeśli brakuje Wam wiedzy i doświadczenia w fotografowaniu w ogóle, a dzieci w szczególności, to warsztaty prowadzone przez zawodowego Fotografa Pawła Kaniuka są właśnie dla Was. Zdobyta wiedza przyda się zawsze: przed wyjazdem na ferie/wakacje/urlop, przed uroczystościami domowymi, szkolnymi itp., ale będzie też znakomitym początkiem długiej przygody z fotografią. Skok jakościowy wykonywanych po kursie fotografii – gwarantowany.

Zajęcia odbywają się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście i możliwość ciągłego, bezpośredniego kontaktu z prowadzącym – stąd ilość miejsc jest ograniczona (10 – max. 12 osób).

Również średnio zaawansowani fotoamatorzy, będą bardzo zadowoleni po skończonym kursie. Przewidziane są kolejne edycje kursu, obejmujące bardziej szczegółowe zagadnienia fotografii, a także podstawy obróbki zdjęć w programie graficznych Adobe Lightroom. Wszystkich chętnych na kurs z Lightrooma prszę o kontakt mailowy. Zapraszamy również młodzież – osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Co będzie na warsztatach z fotografowania dzieci?

 • o sztuce fotografowania z elementami fotografii dziecięcej
 • o podstawach fotografowania i obsługi swojego aparatu (nie koniecznie lustrzanki), czyli jak wyjść poza automatykę aparatu i świadomie wykorzystywać jego możliwości: przysłona, szybkość migawki, czułość ISO, głębia ostrości, używanie trybów tematycznych…
 • o metodach pomiaru światła, ustawiania ostrości i wiele praktycznych wskazówek o fotografowaniu
 • o różnych rodzajach obiektywów i dodatków przydatnych podczas fotografowania
 • o świetle w fotografii, czyli jak je okiełznać i wykorzystać świadomie do własnych celów
 • podstawy kompozycji i sztuka kadrowania
 • o emocjach na fotografiach – jak je sprowokować i jak je uchwycić
 • praktycznie o tym, jak fotografować dzieci: od niemowlaka, malucha, przedszkolaka, dziecko w wieku szkolnym, nastolatka oraz jak zrobić dobre zdjęcie rodzinne

Oprócz teorii, którą poznawać będziemy z aparatem w ręku, będzie też CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (po przerwie na kawę przyprowadzamy swoje dzieci), będąca praktycznym ćwiczeniem omawianych zagadnień oraz omawianiem na bieżąco robionych zdjęć (koniecznie trzeba mieć własny aparat, naładowane baterie i pustą kartę pamięci).

 • dowiemy się też jak kadrować
 • jak zapanować potem nad swoim zbiorem fotografii, jak je katalogować i odpowiednio prezentować na komputerze, telewizorze lub na papierze
 • poznamy przydatne oprogramowanie (darmowe i płatne)
 • na koniec zastanowimy się nad możliwością zakupu lepszego sprzętu

Do każdego tematu będzie możliwość zadawania pytań!

A wszystko to ilustrowane ogromną ilością zdjęć, obrazujących poszczególne zagadnienia oraz praktycznymi wskazówkami i ćwiczeniami pod okiem doświadczonego Fotografa.

Co zyskamy po warsztatach?

Uczestnictwo w warsztatach sprawi, że Wasze fotografie zaczną wywoływać wśród znajomych efekt wow! Fotografowanie stanie się dla Was przyjemnością, a oglądanie efektów swojej pracy będzie w końcu dawało satysfakcję.

Zyskacie nieocenioną możliwość zatrzymywania na fotografiach ulotnych chwil z życia najbliższych. Wasze zdjęcia zaczną żyć i przekazywać prawdziwe emocje. Zrobienie dobrej fotografii dziecku czy rodzinie nie będzie efektem przypadku lecz Waszego świadomego działania.

Z tysięcy zdjęć przywożonych z ferii czy wakacji będziecie potrafili wybrać te najlepsze, stworzyć z nich interesującą galerię i kapitalny album, który z przyjemnością obejrzą Wasze dzieci oraz rodzina i przyjaciele.

Najlepsze zdjęcie wykonane podczas warsztatów zostanie wydrukowane wielkim formacie i będzie prezentowane w HOPLA cafe.

Kiedy?

Najbliższa edycja warsztatów z fotografowania dzieci odbędzie się 21 października 2017 r. Zaczynamy punktualnie o 9.00 a kończymy około 17.00. Są jeszcze wolne miejsca. Następne edycje odbywać się będą w miarę zgłaszania kolejnych chętnych. Informacja będzie widoczna na moim blogu i stronach www.fotograf-dzieci.pl i stronie współorganizatora Hopla cafe, oraz innych zaprzyjaźnionych stronach.

Za ile?

Koszt to 190 zł od osoby. Gdy w kursie będą chcieli wziąć udział oboje rodzice (lub małżeństwa) – druga osoba zapłaci tylko połowę ceny. Rodzice mogą uczestniczyć w warsztatach z dzieckiem – najlepiej w drugiej ich części.

Gdzie?

Zajęcia będą odbywać się w klimatycznym miejscu HOPLA cafe, przy ulicy LAUROWA 16 /u1 w Lublinie. Organizatorzy zapewniają kawę, herbatę oraz drobny poczęstunek.

Zapisy i bliższe informacje

Zapisy i rezerwacja miejsca na warsztatach następuje wyłącznie po przedpłacie 100 zł na konto:

05 1140 2017 0000 4302 0319 0550
Paweł Kaniuk Fotografia
20-223 Lublin
ul. Dożynkowa 21A/2

UWAGA: W tytule wpłaty proszę napisać „WARSZTATY” oraz swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, telefon i e-mail). Nie zwracamy wpłat w przypadku nieobecności uczestnika na zajęciach. Resztę kwoty wpłacamy już na miejscu, tuż przed rozpoczęciem zajęć. Decyduje kolejność zgłoszeń (zgłoszenie jest potwierdzone po zaksięgowaniu wpłaty).

Więcej informacji można uzyskać w HOPLA cafe lub drogą telefoniczną/mailową u prowadzącego warsztaty:

Paweł Kaniuk – Fotograf
tel. 502 362 522
foto@pawelkaniuk.pl

Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni artykułSpotkanie po 50 latach
Następny artykułPierwsza komunia święta w Pliszczynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj