Warsztaty

Fotografia dla początkujących

Warsztaty

Jak stać się profesjonalnym fotografem? Oto jest pytanie!

Zapraszam na z podstaw fotografowania – czyli jak wyjść poza automatykę aparatu. Najbliższa edycja: gdy zbierze się grupa chętnych – min 6 osób.

warsztaty-reklama-dzis

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

Najczęstszym powodem zakupu nowego aparatu są narodziny dziecka. Rodzice zaczynają robić wtedy setki a niekiedy tysiące zdjęć swoim maluszkom, z których większość jest do siebie bardzo podobna, a ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Jeśli już to zauważyliście u siebie, są to warsztaty dla Was! Kurs nastawiony jest głównie na rodziców pragnących w krótkim czasie nauczyć się robić lepsze zdjęcia swoim dzieciom, ale nie tylko! Jeśli nie zadowalają Was zwykłe „fotki” ze spacerów i z domowych uroczystości; jeśli brakuje Wam wiedzy i doświadczenia w fotografowaniu w ogóle, a dzieci w szczególności, to warsztaty prowadzone przez zawodowego Fotografa Pawła Kaniuka są właśnie dla Was. Zdobyta wiedza przyda się przed świętami, wyjazdem na ferie, ale będzie też znakomitym początkiem długiej przygody z fotografią. Skok jakościowy wykonywanych po kursie fotografii – gwarantowany. Zajęcia odbywają się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście i możliwość ciągłego, bezpośredniego kontaktu z prowadzącym – stąd ilość miejsc jest ograniczona (6 – max. 12 osób). Również średnio zaawansowani fotoamatorzy, a także ci, którzy chcą się zawodowo zajmować fotografią, będą bardzo zadowoleni po skończonym kursie. Przewidziane są kolejne edycje kursu, obejmujące bardziej szczegółowe zagadnienia fotografii a także podstawy obróbki zdjęć w programach graficznych Photoshop i Adobe Lightroom. Zapraszam też młodzież – osoby niepełnoletnie muszą mieć pisemną zgodę rodziców.

Jako profesjonalny fotograf ślubny oraz doświadczony fotograf dziecięcy, jest w stanie przekazać tajniki tych wyjątkowych dziedzin, które wymagają wiele cierpliwości i kreatywności. Pozyskanie odpowiedniej wiedzy teoretycznej jest tu niezbędne.

Co będzie na kursie?

 • o sztuce fotografowania z elementami fotografii dziecięcej
 • o podstawach fotografowania i obsługi swojego aparatu (jak wyjść poza automatykę aparatu i świadomie wykorzystywać jego możliwości: przysłona, szybkość migawki, czułość ISO, głębia ostrości, używanie trybów tematycznych)
 • o metodach pomiaru światła, ustawiania ostrości i wiele praktycznych wskazówek o fotografowaniu
 • o świetle w fotografii, czyli jak je okiełznać i wykorzystać świadomie do własnych celów
 • podstawy kompozycji i sztuka kadrowania
 • o emocjach na fotografiach – jak je sprowokować i jak je uchwycić
 • praktycznie o tym, jak fotografować dzieci: od niemowlaka, malucha, przedszkolaka, dziecko w wieku szkolnym, nastolatka oraz jak zrobić dobre zdjęcie rodzinne
 • CZĘŚĆ PRAKTYCZNA (może być z dzieckiem)i omówienie zrobionych zdjęć (trzeba mieć własny aparat, naładowane baterie i pustą kartę pamięci)
 • dowiemy się też jak zapanować nad swoim zbiorem fotografii, jak je katalogować i potem odpowiednio prezentować na komputerze, telewizorze lub na papierze
 • poznamy przydatne oprogramowanie (darmowe i płatne)
 • na koniec zastanowimy się nad możliwością zakupu lepszego aparatu
 • do każdego tematu będzie możliwość zadawania pytań!

A wszystko to ilustrowane ogromną ilością zdjęć, obrazujących poszczególne zagadnienia oraz praktycznymi wskazówkami i ćwiczenia pod okiem doświadczonego fotografa.

Co zyskamy po kursie?

Uczestnictwo w weekendowym kursie sprawi, że Wasze fotografie zaczną wywoływać wśród znajomych efekt wow! Fotografowanie stanie się dla Was przyjemnością a oglądanie efektów swojej pracy będzie dawało satysfakcję. Zyskacie nieocenioną możliwość zatrzymywania na fotografiach ulotnych chwil z życia najbliższych. Wasze zdjęcia zaczną żyć i przekazywać prawdziwe emocje. Zrobienie dobrej fotografii nie będzie efektem przypadku lecz świadomego działania. Z tysięcy zdjęć przywożonych z ferii czy wakacji będziecie potrafili wybrać te najlepsze, stworzyć z nich interesującą galerię i kapitalny album, który z przyjemnością obejrzą Wasze dzieci oraz rodzina i przyjaciele. zdjęcia

Kiedy?

Najbliższa edycja warsztatów odbędzie się gdy zbierze się grupa min. 6 osób. Przewidywane są kolejene edycje w miarę zgłaszania chętnych. Informacja będzie widoczna na blogu i stronach wejściowych www.fotoPawelKaniuk.pl i www.fotograf-dzieci.pl oraz innych zaprzyjaźnionych stronach.

Za ile?

Koszt jest mocno promocyjny – 250 zł/osoby. Gdy w kursie będą chcieli wziąć udział oboje rodzice (lub małżeństwa) – druga osoba zapłaci tylko połowę ceny. Gdy rodzice zechcą uczestniczyć w kursie z dzieckiem – możliwe jest zorganizowanie profesjonalnej opieki (przy kilkorgu dzieciach dopłata będzie symboliczna).

Gdzie?

Zajęcia będą odbywać się w klimatycznej sali (z kominkiem) w centrum Lublina, przy ulicy Narutowicza. Organizatorzy zapewniają kawę i herbatę oraz drobny poczęstunek. Możliwe są też warsztaty w innych miastach o ile zbierze się minimalna liczba chętnych – 8 osób. Cena powiększana jest wtedy jedynie o zwrot kosztów dojazdu.

Zapisy i bliższe informacje

Prowadzący: Paweł Kaniuk tel. 502 362 522

Jeśli będziecie mieli Państwo pytania – zachęcam do kontaktu bezpośrednio z fotografem Pawłem Kaniukiem,  prowadzącym warsztaty.