Pytania – FAQ

Piękne zdjęcia – tylko czemu tak drogo?

Bo najwyższa jakość tyle kosztuje i powinni sobie pozwolić na nią nie tylko najbardziej wymagający Klienci, nie uznający w tym wyjątkowym czasie żadnych kompromisów, ale wszyscy, którzy chcą mieć piękną pamiątkę na lata. Moi Klienci, to najczęściej ludzie kochający fotografię, potrafiący zrezygnować z innych (dla nich mniej znaczących) elementów tego dnia, po to by mieć piękne zdjęcia.

Na cenę wpływają:

  • w tej chwili już kilkanaście lat doświadczeń i setki dobrze wykonanych zleceń – tego nie zastąpi nawet najlepszy kurs czy warsztaty u mistrzów fotografii ślubnej. Dzień ślubu jest tak nieprzewidywalny, że tylko doświadczony fotograf potrafi się znaleźć w każdej sytuacji, jaka go może spotkać i wyjść z niej obronną ręką,
  • najlepszy sprzęt dostępny na rynku,  o wartości średniej klasy samochodu (więcej poniżej),
  • dobre oko, pozwalające wychwycić to, co ważne i dla innych często niezauważalne, a co potem przywołuje najlepsze wspomnienia,
  • umiejętności doświadczonego grafika, pozwalający wydobyć z dobrych zdjęć jeszcze więcej i dodać im odrobinę magii w procesie obróbki komputerowej,
  • wykształcenie psychologiczne, przydające się w kontaktach z ludźmi i pozwalające dostrzegać więcej niż inni,
  • uczciwość, bo prowadzę własną działalność, używam tylko legalnego oprogramowania i sumiennie płacę podatki,
  • i ta odrobina talentu, za którą można jedynie podziękować Panu Bogu, bo nie można jej ani kupić, ani skopiować, ani zdobyć nawet przez lata ciężkiej pracy…

Tort zjedzą goście, kwiaty zwiędną, suknia powędruje do szafy, zostają tylko zdjęcia. (Joe Buissink)

Na co możemy liczyć, zamawiając Pana usługi?

Na piękne i nieszablonowe zdjęcia a w efekcie niesamowitą pamiątkę pamiątkę z Dnia Ślubu. Moja oferta skierowana jest do najbardziej wymagających Klientów, którzy oczekują od fotografa najwyższych umiejętności, talentu i pełnego zaangażowania.

Tego dnia jestem do Państwa dyspozycji praktycznie przez cały czas. Jestem obok podpatrując i rejestrując najciekawsze chwile i emocje – tak powstaje profesjonalny reportaż ślubny. Odrobinę podpowiadam, dzieląc się doświadczeniem zdobytym przez lata praktyki, ale także jestem otwarty na wszelkie propozycje z Państwa strony.

Najczęściej wybierany jest pełny reportaż ślubny, czyli zdjęcia z przygotowań w domu Pani i Pana Młodego, błogosławieństwa rodziców, ceremonii zaślubin w kościele lub USC, kilka zdjęć ze składania życzeń, potem zabawy weselne aż do oczepin. Bardziej wymagające pary chcą mieć jeszcze zdjęcia w plenerze, na który umawiamy się już po ślubie, w dowolnie wybranym miejscu i czasie.

Dostaniecie Państwo (w zależności od umowy) minimum 60-200 zdjęć, specjalnie przygotowanych, poddanych artystycznej obróbce w cyfrowej ciemni fotograficznej, w formacie 15x23cm, umieszczonych w markowym albumie ślubnym.  Najczęściej przygotowywane są dodatkowo albumy dla Rodziców Państwa Młodych. Do tego – minimum 180-350 zdjęć w wersji elektronicznej na DVD, przygotowanych do samodzielnego powielania. Ilości, formaty i inne szczegóły uzgadniamy przed realizacją zlecenia.

Prezentacja na DVD (FullHD PC lub BluRay)

Proponuje tez prezentacje większej ilości zdjęć na DVD w jakości FullHD PC (tzw. film ze zdjęć). Jest to nowoczesna, dynamiczna i bardzo efektowna forma przedstawiania fotografii. Zdjęcia pokazywane z podkładem muzycznym, ze specjalnie dobranymi przejściami i efektami. Prezentacja trwa kilkanaście minut i zawiera grubo ponad setkę zdjęć. Jest to świetny sposób pokazania fotografii z uroczystości rodzinie lub większej liczbie znajomych, w krótki i bardzo efektowny sposób. Wystarczy telewizor (im większy – tym lepiej) i odtwarzacz DVD lub komputer. Możliwa jest też opcja Full HD lub prezentacja nagrana na BluRay.

Czy jest możliwe wcześniejsze osobiste spotkanie?

Tak! Jest to najlepsza forma kontaktu! Wcześniej proszę o uzgodnienie dogodnego terminu i miejsca spotkania (Lublin i okolice). Podczas takiego spotkania uzgadniamy wszystkie szczegóły dotyczące miejsca, czasu, formy i charakteru zamawianych zdjęć. Wtedy też najczęściej podpisujemy umowę i wpłacany jest zadatek. Resztę należności regulują Państwo dopiero po wykonaniu zlecenia i po przekazaniu materiału zdjęciowego.

W przypadku większych odległości wszystkie formalności i rozmowy możemy prowadzić drogą elektroniczną: e-mail, skype, Gadu Gadu – dane w zakładce KONTAKT.

Czy zdjęcia poddawane są obróbce komputerowej, czy są prosto z aparatu?

Wszystkie zdjęcia są poddane wnikliwej analizie i dokładnej obróbce w cyfrowej ciemni, dla uzyskania jak najlepszego efektu końcowego. Cały materiał jaki dostajecie Państwo na płycie, to zdjęcia poddane indywidualnej obróbce. To, co wychodzi prosto z aparatu, to tylko półprodukt, którym żaden poważny fotograf nie możne się zadowolić. Zdjęcia do albumu są jeszcze bardziej dopieszczane, a niekiedy nawet retuszowane (jeśli wymaga tego końcowy efekt estetyczny).

Jakim sprzętem Pan dysponuje?

Pracuje na najwyższej klasy cyfrowych lustrzankach Canona 5D mk II. Zarówno body jak i doskonałe,  jasne obiektywy, zostały specjalnie dobrane, aby sprostać trudnym warunkom panującym podczas fotografowania w ciemnym kościele lub wymyślnym plenerze. Dopełnieniem całości jest przenośne oświetlenie studyjne, dedykowane lampy błyskowe i kilka innych użytecznych urządzeń, zapewniających komfort i pewność pracy. Cały sprzęt jest zdublowany, więc nie ma możliwości, że zdjęcia nie wyjdą, bo coś się zepsuło. Tak wysokiej jakości sprzęt daje pewność i poczucie bezpieczeństwa, że usługa będzie wykonana na najwyższym poziomie niezależnie od okoliczności.

Ile trzeba czekać na zdjęcia?

Otrzymacie Państwo efekt mojej pracy po 3-4 tygodniach, choć najczęściej dzieje się to o wiele szybciej. Zawsze stawiam na jakość – więc kilka dni zwłoki i cierpliwości zaowocuje lepszymi zdjęciami. Ale żeby zaspokoić Państwa ciekawość i nie wystawiać Waszej cierpliwości na dużą próbę – staram się już w pierwszych dniach po ślubie zaprezentować zdjęcia na blogu i stworzyć internetową galerię najlepszych zdjęć. Już wtedy Rodzina i niedawni goście, nawet gdy są na drugiej półkuli, mogą wspominać razem z Wami te minione chwile.

Czy robi Pan tylko zdjęcia ślubne?

Fotografia ślubna, to najważniejsza część mojej działalności. Wykonuję też zdjęcia dla firm, zdjęcia produktów, reklamowe, modowe.

Oprócz tego uwielbiam zdjęcia dzieci – dlatego przygotowałem atrakcyjną ofertę na zdjęcia ciążowe, rodzinne i zdjęcia dzieci (szczególnie niemowląt do 2 tygodnia życia). Każdy chce mieć ponadczasową pamiątkę w postaci profesjonalnych i pięknych zdjęć całej rodziny. Ale nie każdy potrafi to zrobić. Nie wszystkich też stać na drogą sesję w studio i płacenie astronomicznych sum za odbitki. Mogę spełnić te marzenia – wystarczy telefon, krótka rozmowa i jesteśmy umówieni na wyjątkową, domową, rodzinną sesję zdjęciową. Po więcej zapraszam na specjalną stronę poświęconą tylko tej dziedzinie fotografii: www.fotograf-dzieci.pl (uwaga – strona we flashu)

Czy robi Pan zdjęcia tylko na terenie Lublina i Warszawy?

Na co dzień pracuję na terenie całego kraju. Mogę dojechać do każdego miejsca w Polsce lub za granicą – po wcześniejszym uzgodnieniu szczegółów.

Zapraszam do skorzystania z moich usług.
Paweł Kaniuk
tel. 502 362 522